Біржові новини

Новини фондової біржі
General Motors отримала $ 1,15 млрд на системи автоматичного водіння

Підрозділ Cruise, що належить автовиробникові General Motors Co. (GM, NYSE), отримало додаткове фінансування для розробки систем автоматичного водіння. Кошти будуть витрачені на залучення нових співробітників, які допоможуть прискорити появу комерційного сервісу на основі автомобілів-роботів від GM. Це означає, що у автогіганта є потенціал для того, щоб стати одним з великих гравців великого ринку, який до 2050-го може оцінюватися в $ 3 трлн.

Підрозділ Cruise отримав додаткові $ 1,15 млрд фінансування. Відзначимо, що за останній рік компанія отримала $ 7,25 млрд від Honda, Softbank Vision Fund, T. Rowe Price Associates і самої General Motors. Загальна сума інвестицій досягла $ 19 млрд. Як вже говорилося вище, частина коштів Cruise витратить на розширення штату співробітників. Зараз в компанії відкрито не менше 200 вакансій, але мета - це подвоїти кількість фахівців до кінця нинішнього року (зараз їх близько 1000).

Швидке створення системи автоматичного водіння - важливий крок, який дозволить General Motors зберегти міцні ринкові позиції. Це особливо актуально на тлі конкуренції, що загострюється. Так, Waymo, що належить Alphabet Inc. (GOOGL, NASDAQ), вже запустила свій перший комерційний сервіс на основі автомобілів-роботів в штаті Арізона. Cruise в свою чергу тільки готується до комерційного запуску в Сан-Франциско.

Ринок мобільності як послуги може досягти $ 3 трлн до 2050 р, за деякими оцінками. Тому General Motors зацікавлена в тому, щоб стати великим гравцем в цій сфері. Поки підрозділ Cruise надає мало інформації про підготовлюваний комерційний запуск послуги. В цілому, поява таких технологій і такої послуги дасть компанії GM серйозну конкурентну перевагу. Однак щоб зрозуміти, як саме компанія просувається в цьому напрямку, потрібно ще кілька років.

На торгах 9 травня акція GM коштувала $ 37,58.
10 Травень, 2019
Samsung побудує в Індії два нових заводи
Вони будуть виробляти екрани та акумулятори

Ринок Індії для Samsung дуже важливий. На відміну від тієї ж Apple, корейський гігант хоч і опустився на друге місце, поступившись першістю Xiaomi, все ж продає в Індії десятки мільйонів смартфонів в рік.

Тому не дивно, що в Мережі з'явилася інформація про намір компанії вкласти близько 360 млн доларів в будівництво відразу двох нових заводів в Індії.

Одна фабрика буде відкрита компанією Samsung Display, а друга - Samsung SDI India. Тобто перший завод буде виробляти дисплеї для смартфонів, а другий займеться акумуляторами. Відомо, що фабрика Samsung Display обійдеться компанії приблизно в 217 млн   доларів, тоді як фабрика Samsung SDI буде коштувати 130-144 млн.В першу чергу продукція даних фабрик буде орієнтована на виробників смартфонів всередині самої Індії.
03 Травень, 2019
IPO Fastly, Inc (FSLY)

Fastly: прискорення робіт веб-сайтів і додатків

19 квітня заявку на IPO подала компанія Fastly, постачальник послуг в сфері IaaS, який дозволяє розробникам створювати, захищати і розвивати свій бізнес. Серед клієнтів відомі компанії: New York Times, Pinterest, Spotify. Розміщення відбудеться на NYSE під тікером «FSLY».

Fastly - стартап, розробник технології, яка допомагає компаніям-замовникам швидше завантажувати їхні веб-сайти. Платформа компанії оптимізує дані для швидкості передачі, також компанія надає послуги інтернет-безпеки і балансування навантаження. Компанія має 6 офісів, 4 з них знаходиться в США, 1 - в Лондоні і 1 - в Токіо. В списку Forbes Cloud 100 займає 56 місце. За всю історію компанія залучила інвестиції на суму $219 млн. Серед великих інвесторів компанії числяться August Capital (20,4%), Iconiq Strategic Partners (12,9%), OATV (10,8%) і Amplify Partners (10,6%). За даними Reuters, на IPO компанію можуть оцінити в $1 млрд.

Технологія Fastly. Edge Cloud - це нова категорія інфраструктури як послуги під абревіатурою Iaas (надаються різні сервери, сховища для розгортання і запуску власних рішень). Технологія Fastly надає розробникам хмарну платформу, яку вони можуть використовувати в якості власної. Компанія створила потужну «Edge Cloud» платформу для програмування і підтримки швидкої розробки програмного забезпечення.

Потенційний адресний ринок в більш $35 млрд. Потенційний ринок включає в себе 4 різних ринки: периферійні обчислення - $6,7 млрд, доставка контенту - $6,6 млрд, хмарна безпека - понад $10 млрд і прикладний контролер доставки - $3,7 млрд.

Непогані фінансові показники хмарної компанії. Виручка росте за рахунок приросту бази бізнес-клієнтів. За останній рік виручка виросла на 38%, при зростаючій базі бізнес-клієнтів в 33,5%. У 2018 року бізнес-клієнти компанії становили 84% від загальної виручки. У 2018 році показники EBIT маржі досягли рівня -20% проти -30% у 2017 році. Станом на 31 грудня 2018 року компанія мала борг в $39 млн.

26 Квітень, 2019
У виробника техніки для прибирання iRobot сильні продажі в регіонах
Компанія - виробник роботизованої техніки для прибирання iRobot Corporation (IRBT, NASDAQ) представила звіт за перший квартал 2019 р.

 Інвестори були дещо розчаровані тим, що компанія, технічно не виправдала прогнозів по виручці. Однак iRobot зазначила, що попит на її продукцію був високим у всіх регіонах присутності. У поєднанні з новими продуктами, запуск яких запланований найближчим часом, це створює надійний фундамент для зростання як мінімум в короткостроковій перспективі. Таким чином, iRobot зберігає свій прогноз зростання за підсумками 2019 р.


У першому кварталі виручка iRobot виросла на 9,5% до $ 237,7 млн. Дохід на ринку США збільшився на 6,7% до $ 114,1 млн. за рахунок високої популярності високоякісних моделей роботів-пилососів Roomba iRobot i7 і i7. Більш того, ці товари залишилися популярними, незважаючи на підвищення ціни, яке iRobot зробив, щоб компенсувати вплив тарифів.

За межами США продажі зросли на 12,1% до $ 123,6 млн, у тому числі завдяки успішному запуску моделей Roomba i7 і i7 + в Японії, Китаї та регіоні Європи, Близького Сходу і Африки.

Позитивним фактором стало зростання прибутку iRobot за рахунок додаткових $ 0,14 на акцію через податкову реформу.

Менеджмент iRobot очікує зростання в другому кварталі, так як планує зберегти високий попит на свої роботи-пилососи, а крім того має намір запустити два нових продукти, які сприятимуть зростанню продажів. Зараз серед найважливіших цілей iRobot - розширення і диверсифікація портфеля, а також зміцнення ринкових позицій на всіх ринках присутності.

В 2019 фінансовому році iRobot чекає зростання виручки на 17-20% до $ 1,28- $ 1,31 млрд. Показник операційного прибутку може скласти від $ 108 млн до $ 118 млн, або від $ 3,15 до $ 3,4 на акцію.

Після публікації квартального звіту акції IRBT на постторгах подешевшали майже на 15%, що було пов'язано з розчаруванням інвесторів щодо показників виручки. Торги 23 квітня акції закінчили на позначці $ 130,57.
24 Квітень, 2019
American Airlines знизила прогноз виручки на 1 квартал
American Airlines Co Group Inc (NYSE: AAL) заявила у вівторок, що її виручка в першому кварталі на одну милю з одного пасажирського місця буде нижче його попереднього прогнозу через проблеми з літаками Boeing 737 MAX і тимчасового закриття федерального уряду США.

Авіакомпанія заявила, що тепер очікує, що важливий показник ефективності діяльності авіакомпанії виросте на 0-1% в порівнянні з попереднім прогнозом зростання до 2%.
09 Квітень, 2019
Як війна у В’єтнамі подарувала світові бренд VISA


Популярність «BankAmericard» швидко зростала. Згодом з'явилася необхідність в системі, яка б дозволила інтегрувати всі операції з платіжними картками. Цим зайнялася «Bank of America Serviсe Соrporation». Кількість користувачів системи зростала, сервіс вийшов за межі США, але через війну у В'єтнамі не всі закордонні користувачі позитивно поставилися до американського бренду. Тоді назву змінили на універсальне і нейтральне — VISA. Розрахунок виявився правильним, назва VISA припала до смаку користувачів.

 

Перша банківська картка з оновленим логотипом вийшла 26 липня 1976 року. Компанія робила все, щоб створити клієнтам максимальні зручності. У 1983 році VISA запустила мережу автоматизованих касових апаратів (банкоматів). Від цього моменту користувачі могли отримувати готівку цілодобово і без вихідних.

 

У березні 2009 року VISA провела IPO на Нью-Йоркській фондовій біржі. На той момент це було найбільше первинне розміщення акцій в історії американського фондового ринку. Воно принесло компанії більше $ 17 млрд. VISA розмістила 406 мільйонів акцій класу A за ціною $ 44 долари за штуку.

 

Майже відразу котирування акцій VISA виросли, і відтоді знаходяться у стабільному зростаючому тренді. З 20 вересня 2013 року папери VISA Inc. беруть участь у розрахунку індексу Доу-Джонса.

 

Річний торговий оборот, що виробляється за допомогою карт VISA, досягає $ 4,8 трильйонів. Ринкова капіталізація компанії перевищує $ 342 млрд. У вільному обігу перебуває 80,3 % акцій VISA Inc., вони торгуються по $ 157 за штуку.

 09 Квітень, 2019
Підвищена рекомендація по акціях SeaWorld
Аналітики B. Riley підвищили рекомендацію по акціях компанії SeaWorld Entertainment (NYSE: SEAS) до "купувати" з "тримати" в аналітичній записці, поширеною серед клієнтів в четвер. Експерти встановили цільову ціну по даних паперах в $ 34 замість колишніх $ 30. Поточний курс - $ 24,7.
02 Квітень, 2019
American Renal падает после аудита отчетности
Курс акций American Renal Associates Holdings Inc. (NYSE: ARA) упали на 38% в четверг днем после того, как в среду вечером компания раскрыла, что ей придется пересматривать финансовые документы, относящиеся к 2014 г., из-за ошибок в бухгалтерском учете. 
02 Квітень, 2019
Hovnanian Enterprises провела зворотне дроблення акцій
Hovnanian Enterprises Inc. (NYSE: HOV) повідомила, що вона виконала зворотний спліт акцій в пропорції 1 до 25. Акції будівельної компанії закрилися в четвер на позначці 55 центів, і з урахуванням зворотного спліта повинні будуть коштувати $ 13,75. На премаркеті акція торгується на 9,8% нижче за цей рівень. За останні 12 місяців до четверга вона впала в ціні на 70%
02 Квітень, 2019