Біржові новини

Новини фондової біржі
Небезпечний вірус підвищив інтерес до біотехнологій

Виявлений в Китаї новий небезпечний коронавірус підвищив інтерес до американських біотехнологічних компаній. Серед компаній, чиї акції відреагували, була Novavax Inc. (NVAX, NASDAQ). Цінні папери компанії на торгах 21 січня подорожчали більш ніж на 71%. Торги 22 січня акція NVAX закінчила на позначці $ 7,09, скоректувавшись приблизно на третину.


Одна з причин імпульсивного зростання - виявлення нового короновіруса в США. До теперішнього моменту всі 300 виявлених хворих були в Китаї або сусідніх з ним країнах. Незважаючи на те, що поки у Novavax немає затверджених препаратів від нового коронавируса, інвестори вважають, що вона в змозі розробити вакцину.


Також цього тижня подорожчали акції біотехнологічної компанії Biocryst Pharmaceuticals Inc. (BCRX, NASDAQ). На торгах 22 січня акція коштувала $ 3,02. В даному випадку зростання також пов'язане з очікуваннями інвесторів, що компанія має можливості боротися з поширенням нового коронавіруса.


В даний час в портфелі Biocryst Pharmaceuticals є один противірусний препарат, схвалений FDA - Rapivab. Даний препарат застосовується для лікування гострих не ускладнених випадків грипу у пацієнтів у віці від двох років і старше. Також у компанії в "фазі 1" випробувань, знаходиться кандидат galidesivir, який вже продемонстрував потенціал в боротьбі з кількома родинами вірусів, включаючи коронавіруси. Однак очевидно, що навіть при вдалих випробуваннях, затвердження препарату може зайняти кілька років. Тому реакція інвесторів може бути дещо поспішною.


Спалахи нових захворювань, зокрема короновірусні, траплялися і раніше. Цей фактор збережеться в майбутньому, і це необхідно враховувати при виборі напрямків для довгострокових інвестицій. Також, з'являються нові механізми інвестицій в боротьбі з пандеміями. Зокрема, Світовий банк запустив спеціалізовані облігації для підтримки при надзвичайних ситуаціях, викликаних пандеміями.


24 January, 2020
Акції Roku отримали новий драйвер для росту з приходом на ринок Бразилії

На нинішньому тижні компанія - постачальник програмних і апаратних рішень для перегляду потокового телебачення Roku Inc. (ROKU, NASDAQ) повідомила про вихід на ринок Бразилії.

Початок роботи Roku в Бразилії - важливий крок для компанії, так як це один з найбільш великих ринків потокових сервісів. З приходом Roku користувачі в країні зможуть отримати зручний доступ до різного контенту з однієї зручної платформи.


Відзначимо, що Roku швидко зростає у сприятливому середовищі. У той час як кабельні оператори втрачають глядачів, потокові сервіси збільшують кількість користувачів. Roku є одним з бенефіціарів цього процесу. У компанії понад 32 млн активних акаунтів. Користувачі цих акаунтів в середньому переглядають близько 3,4 годин контенту в день. В цілому програмне забезпечення Roku встановлено майже на кожному третьому телевізорі, проданому в США в першій половині 2019 р.


Важливою точкою зростання для Roku є реклама. Компанія інвестує в нові типи реклами, які допомогли б поліпшити монетизацію. Наприклад, компанія розробила так звані інтерактивні спливаючі вікна під час традиційних телевізійних рекламних роликів. Такі вікна побачать глядачі як ефірного, так і кабельного телебачення. Реклама нового типу покликана доповнити повідомлення основного рекламного ролика, запрошуючи глядачів до подальшої взаємодії з брендом. Передбачається, що така реклама допоможе посилити позицій Roku на перспективному ринку телевізійної реклами обсягом $ 70 млрд.


На торгах 22 січня акція ROKU коштувала $ 132,43.
23 January, 2020
Google стала третьою американською технологічною компанією вартістю в $ 1 трильйон!
Alphabet Inc. (GOOGL), якій належить Google стала третьою технологічною компанією в ексклюзивному клубі трильйонних гігантів, після того як курс її акцій виріс у четверо до $ 1450,16, додавши до її ринкової оцінки приблизно $ 8 млрд. Ринковою капіталізацією понад $ 1 трильйона володіють тільки Apple Inc. (AAPL) з оцінкою в 1,38 трильйона і Microsoft Corp. (MSFT), оцінена в $ 1,27 трильйона
17 January, 2020
Дефіцит бюджету США вперше за вісім років перевищив $ 1 трлн
За даними Міністерства фінансів США, опублікованим 13 січня, дефіцит урядового бюджету перевищив $ 1 трлн, вперше досягнувши цієї цифри з 2012 року. Дефіцит бюджету за перші три місяці фінансового року, який починається з жовтня, склав $ 356,6 млрд, збільшився майже на 12% в порівнянні з тим же періодом роком раніше.

Дефіцит бюджету виникає, коли уряд витрачає більше, ніж отримує у вигляді податків, і не фінансує свій негативний баланс, продаючи борги. Дефіцит бюджету США в минулому році склав $ 984,4 млрд, а за період з січня по грудень зріс до $ 1,02 трлн, що на 17,1% більше в порівнянні з 2018 роком. Фактичний дефіцит бюджетного 2019 року, який закінчився 30 вересня, на 26% більше в порівнянні з дисбалансом 2018 року.

Нестача коштів в грудні склала $ 13,3 млрд, що трохи нижче дефіциту в $ 13,5 млрд в грудні 2018 року. Протягом грудня надходження склали $ 806,5 млрд, а витрати - $ 1,16 трлн. У міру зростання дефіциту зростає і державний борг, який зараз становить $ 23,2 трлн. Бюджетне управління Конгресу прогнозує, що дефіцит поточного бюджетного 2020 року становитиме $ 1 трлн і залишиться на цій позначці в наступному десятилітті. Країна не мала такого річного від'ємного балансу з фінансової кризи 2008 року.

Ці цифри відображають вплив скорочення податків на $ 1,5 трлн, якого президент Дональд Трамп домігся через Конгрес в 2017 році, і збільшення витрат на військові і внутрішні програми, які Трамп прийняв в рамках бюджетної угоди з демократами.

Адміністрація Трампа встановила нові рекорди витрат на оборону. За оцінками, вони досягнуть $ 989 млрд. У цю цифру увійдуть витрати Міністерства оборони, Міністерства у справах ветеранів (the VA), Міністерства внутрішньої безпеки (Homeland Security) і Національної адміністрації з ядерної безпеки (NNSA). Військові витрати США перевищують 10 найбільших державних витрат разом узятих. Це майже в три рази більше, ніж військовий бюджет Китаю.

Прогнози про дефіцит в $ 1 трлн суперечать обіцянці Трампа в 2016 році про те, що навіть при запропонованих ним зниженнях податків він зможе усунути майбутні дефіцити за рахунок скорочення витрат і зростання доходів, що стане результатом зміцнення економіки.
14 January, 2020
Новорічне ралі!

Всі ми добре знаємо, що кінець року – період, коли кожен підбиває для себе, що було досягнуто в поточному році, які перемоги та поразки спіткали кожного протягом цього насиченого року. Окрім того, люди починають купувати подарунки та витрачати кошти перед новорічними  святами. Це не може не вплинути на показники виручки компаній в останній місяць року, що створює передумови до купівлі інвесторами акцій таких компаній, що, в свою чергу, призводить до, так званої, зимової лихоманки на фондовому ринку – «новорічного ралі».

Акції – один з найпопулярніших активів трейдерів усіх часів. Сьогодні, з розвитком технологій, абсолютна більшість населення планети має доступ до світових ринків акцій. Усі гравці ринку прагнуть заробити на злеті котирувань акцій або ж на їх падінні (відкриваючи короткі позиції).

Проте, далеко не всі можуть вдало аналізувати вартість тієї чи іншої акції, визначаючи її перекупленість чи перепроданість. Однак, всі гравці фондового ринку знають про період так званих «ралі». Одне з таких ралі вже наближається і відоме як «новорічне ралі».

«Новорічне ралі», як явище, виникло в США внаслідок зростання у листопаді-грудні попиту на споживчі товари серед населення. Даний попит пов'язаний з такими прийдешніми святами як Різдво та Новий рік. Попит стимулює пришвидшення оборотності капіталу компаній та відповідно збільшення закупівель сировини та товарів для виготовлення своєї продукції, що в свою чергу стимулює інших стейкхолдерів виробляти та продавати більше продукції.

На очікуваннях збільшення попиту інвестори починають скуповувати акції компаній споживчого сектору. Внаслідок чого відбувається стрибок цін під назвою «Новорічне ралі».  Як показує історія купувати акції найкраще в кінці грудня (до 19 грудня) і розраховувати на спекулятивний прибуток від майбутнього «ралі». Нижче в таблиці наведені дані динаміки значень індексу S&P 500  перед новим роком в різні роки.
Індекс S&P 500 – найширший фондовий індекс в світі, що відображає загальну динаміку зміни цін на акції 500 найбільших за капіталізацією компаній.   

Як бачимо, не завжди тенденція «новорічного ралі спрацьовує», проте для спекулятивної стратегії даний варіант виглядає досить цікавим.  Пам’ятайте, що будь-яка операція з акціями несе в собі ризик неповернення повної суми вкладених коштів. Хоча з іншої сторони, хто не інвестує в акції – може розраховувати лише на скромні відсотки за облігаціями та депозитами.

          На прикладі конкретних компаній, можемо сказати, що під час «новорічного ралі» 2018 акції компанії  Costco (велика мережа магазинів) зросли на 10%, McDonalds (мережа ресторанів швидкого харчування)на 5,65%, Microsoft (світовий виробник програмного забезпечення) на 9%. Окремо виділяється тут компанія Xerox (розробник програмних технологій для друку), яка за той же період зросла на 40%!

Восени 2019 року ми спостерігаємо оновлення історичних максимумів індексу S&P 500. Швидше за все, перед 20 грудня в найближчий час ми побачимо корекцію індексу, що стане передумовою цьогорічного раллі!

Тож вибір за Вами. Інвестуйте!

09 December, 2019
Bill.com подала заявку на IPO
15 листопада заявку на IPO подала компанія Bill.com - постачальник онлайн-платформи з оптимізації й автоматизації фінансових операцій для малого та середнього бізнесу. Акції компанії з'являться на Нью-Йоркській фондовій біржі під тікером BILL. За час свого існування компанія залучила понад $ 347,1 млн, а на іншому інвестраунді була оцінена в $ 1 млрд. Серед акціонерів Bill присутні DCM Affiliates Fund IV (Fortinet), August Capital (Fastly, Splunk, Stitch), Emergence Capital (Zoom Video, Box).
27 November, 2019
Alpine Income Property Trust проведе IPO на $ 150 млн
Alpine Income Property Trust планує залучити $ 150 млн в ході IPO на Нью-Йоркській фондовій біржі 22 листопада 2019 року. Компанія збирається розмістити 7,5 млн звичайних акцій під тікером PINE в ціновому діапазоні від $ 19 до $ 21.

Згідно із заявою про реєстрацію, Alpine Income Property Trust, заснована у Флориді в 2019 році, управляє комерційними об'єктами нерухомості з одним орендарем, початковий портфель складається з 20 торгових і офісних об'єктів, річна орендна плата - близько $ 12,5 млн.

Компанія управляється дочірньою структурою Alpine Income Property Manager, що належить Consolidated-Tomoka Land (Флорида), яка, в свою чергу, управляє 2,4 млн кв. футів дохідної нерухомості по всій країні. Президент, генеральний і виконавчий директор трасту Alpine Income Property Джон П. Олбрайт працював в Tomoka з 2011 року і раніше був одним з керівників і керуючим директором Archon Capital.
20 November, 2019
На IPO виходить GFL Environmental Inc
GFL Environmental Inc., четверта за величиною компанія, що займається вивезенням сміття в Північній Америці, планує залучити до $ 2,1 млрд в ході первинної публічної пропозиції своїх акцій на Нью-Йоркській фондовій біржі. Одночасно акції компанії почнуть торгуватися на фондовій біржі Торонто, що стане найбільшим IPO в Канаді з 2004 року після дебюту Petro-Canada, який приніс компанії приблизно $ 3,2 млрд.

GFL і її акціонери планують продати 87,6 млн акцій за ціною від $ 20 до $ 24 за кожну. У верхній частині діапазону, GFL матиме ринкову вартість близько $ 7,5 млрд, згідно заявки, поданій в Комісію з цінних паперів і бірж (SEC) в середу.

Компанія, що базується в невеликому місті Вон (Vaughan), Онтаріо, буде торгувати акціями на обох біржах під тікером GFL.
05 November, 2019
Чим аналіз ДНК від NeoGenomics може бути цікавий інвесторам?
Акції компанії NeoGenomics Inc. (NEO, NASDAQ) з початку року подорожчали більш ніж на 85%. Однак акції можуть вирости ще більше, так як компанія має намір розширити використання даних в своїх тестах, що підвищить їх ефективність і забезпечить більш високу якість обробки.

NeoGenomics поставляє генетичні тести, орієнтовані на онкологічні захворювання. Її бізнес розділений на два великих сегменти: клінічні та фармацевтичні послуги. Сегмент клінічних послуг працює в якості довідкової лабораторії для онкологів, патологів і установ охорони здоров'я, обробляючи генетичні тести в контрольованих за якістю умовах і передаючи результати назад в пункт надання медичної допомоги. Крім того, NeoGenomics допомагає фармацевтичним компаніям генерувати й інтерпретувати генетичні дані, отримані в ході доклінічних досліджень, аж до виведення на ринок нового лікарського препарату. В даний час компанія обслуговує 500 000 пацієнтів щороку, але їх число може збільшитись.
31 October, 2019
Відновлювана енергетика в США: хто стане головним гравцем?
Вже через чотири роки в США від поновлюваних джерел енергії буде отримано більше енергії, ніж від вугілля, припускають фахівці. Які компанії можуть стати основними бенефіціарами розширення застосування альтернативної енергії?

Очікується, що в США протягом 18-місячного періоду буде додано 22 000 МВт потужності вітроенергетики. Грунтуючись на середній потужності нових вітряків, модернізації існуючих вітроелектростанцій, стійке зростання сонячної енергетики, можна припустити, що вже у 2022 р від поновлюваних джерел буде генерувати більше енергії, ніж від вугілля. За даними Управління енергетичної інформації США (EIA), вугільні електростанції будуть складати лише 25% від загального обсягу виробництва електроенергії в США в 2019 р 22% в 2020 р це менше, ніж 28% в 2018 р і майже 50% в початку 2000-х рр. EIA також оцінює, що всі поновлювані джерела енергії, і в першу в першу чергу гідроенергетика, вітер і сонячна енергія, забезпечать до 19% американської електроенергії в 2020 р.

Серед бенефіціарів буде компанія NextEra Energy Inc. (NEE, NYSE), яка через свою дочірню компанію NextEra Energy Resources будує значну частку вітрової та сонячної енергетики в США. Фактично, потужності, що належать NextEra Energy, генерують більше електроенергії від вітру і Сонця, ніж будь-яка інша компанія в світі.
З початку року акції NEE подорожчали на 33% до $ 232,8 на торгах 21 жовтня.

Компанія General Electric Co. (GE, NYSE) також виграє від розширення застосування альтернативних джерел енергії. Компанія є одним з провідних світових виробників вітроелектростанцій, а недавно представила вітряк заввишки близько 260 м. Нова вітроелектростанція General Electric Haliade-X 12 MW матиме вражаючу потужність 12 МВт. Унікальний вітряк зможе живити 16 тис. будинків, але його головна перевага - неймовірна ефективність. Вітряк зможе видавати номінальну потужність 63% часу, що на 50% перевершує більшість вітряків і приблизно на 20% - сонячні електростанції. Крім того, висока потужність робить вітряк придатним для використання в енергоємній промисловості, наприклад на заводах з опріснення води. В даний час проект увійшов у стадію випробувань.
На торгах 21 жовтня акція GE коштувала $ 8,79, додавши з початку року близько 20%.

22 October, 2019
Netflix після звіту
Вчора "Нетфлікс" опублікував звіт за третій квартал. Прибуток перевищив очікування на 40%. Інвестори очікували 1,03 долара на акцію, а відзвітували про прибуток в 1,47 доларів. Хоча, виручка не дотягла 10 млн. доларів до прогнозу і склала 5,24 млрд. доларів. У третьому кварталі 2019 року середній дохід в розрахунку на одного клієнта виріс на 22% і 9% в річному обчисленні відповідно. Операційна маржа в 18,7%  була вищою за прогнозовану, завдяки оптимізації витрат на адміністрування та маркетинг, які будуть більш зваженими до 4 кварталу 2019 року.

17 October, 2019
Нове звукове обладнання Roku - ще один крок до збільшення прибутку
Компанія - постачальник рішень для інтернет-телебачення Roku Inc. (ROKU, NASDAQ) в партнерстві з найбільшим ретейлером Walmart Inc. (WMT, NYSE) буде реалізовувати відносно дешеве звукове обладнання для телевізоров. Звуковая панель onn Roku smart soundbar і сабвуфер вартістю $ 129 в технічному плані буде не значно слабкіше, ніж основний продукт за $ 180. Нове обладнання - це ще один крок Roku на шляху до збільшення прибутку. Справа в тому, що партнерство з Walmart дозволить Roku розширити клієнтську базу, за рахунок надання точки входу в екосистему Roku. І чим більше людей отримають доступ до апаратного та програмного забезпечення Roku, тим більше реклами компанія може продати, і тим більше буде її прибуток. Roku встановила лідерство в області підключеного телебачення: приблизно один з кожних трьох смарт-телевізорів, що продаються в США, має програмне забезпечення Roku.
17 October, 2019
Що вегетаріанці можуть знайти на біржі?
У вересні 2019 року на публічний ринок вийшов оригінальний біржовий фонд US Vegan Climate ETF (VEGN, NYSE). Він націлений на активи, які захищають навколишнє середовище, тварин, права людини і т. д.

Ідея US Vegan Climate ETF в тому, щоб інвестувати у великих гравців через більш стійкий до волатильності біржовий фонд, але без інвестицій в традиційні активи, які деякі люди вважають неприйнятними в економіці майбутнього. Наприклад, це акції нафтових компаній, масове виробництво м'ясних і шкіряних виробів, підприємств, що виробляють зброю, які шкодять навколишньому середовищу, що використовують примусову і дитячу працю, що руйнують навколишнє середовище і вносять інший негативний, на думку деяких людей, внесок в сталий розвиток людства.

Після виходу на публічний ринок фонд VEGN подешевшав до $ 24,93 на торгах 14 жовтня. Однак у цього напряму є перспективи для зростання.
14 October, 2019
Виробник медичного обладнання iRhythm Technologies претендує на більший сегмент ринку
Компанія - розробник портативного обладнання для моніторингу серця iRhythm Technologies Inc. (IRTC, NASDAQ) планує збільшити частку на ринку.

У iRhythm Technologies є можливості для нарощування продажів і розширення сфери застосування обладнання для первинної діагностики деяких серцевих симптомів, таких як нерегулярне серцебиття або аритмія. Портативні пристрої компанії, Zio XT і Zio AT, добре зарекомендовані лікарями і споживачами. Тому iRhythm Technologies має можливості для розширення присутності на ринку. Фактично, компанія може зайняти всю частку ринку холтерівського моніторингу, моніторів ЕКГ і мобільного кардіотелеметра.

iRhythm Technologies працює на перспективному ринку, так як попит на рішення для моніторингу серця зростає в міру старіння населення. У компанії є компетенції у виробництві подібного обладнання, партнерства з медичними установами та розробниками. Це дозволить продовжити зростання.

На торгах 27 вересня акція IRTC коштувала $ 74,09.


30 September, 2019
Постачальник комунікаційних рішень Zoom Video Communications збільшує продажі серед великих клієнтів

Компанія - постачальник софтверних рішень для побудови корпоративної комунікації Zoom Video Communications Inc. (ZM, NASDAQ) за останній звітний квартал збільшила кількість великих клієнтів більш ніж на 100%.

Згідно з останнім звітом Zoom Video Communications, у неї тепер 466 великих клієнтів, чиї витрати на рішення компанії перевищили $ 100 тис. За останні 12 місяців. Зростання в порівнянні з минулим роком склало 104%. Рішення Zoom Video Communications популярні серед компаній різного рівня, а хороша репутація дозволяє їй нарощувати продажі навіть при існуючій клієнтській базі. Так, уже кілька кварталів поспіль Zoom Video Communications збільшує витрати наявної клієнтської бази більш ніж у два рази. 

Відзначимо також, що Zoom Video Communications збільшує присутність на міжнародних ринках. У другому кварталі продажі в Азійсько-тихоокеанському регіоні і в регіоні Європи зросли на 115% і тепер забезпечують близько 20% доходу компанії. Загальний дохід Zoom Video Communications в другому кварталі склав більше $ 145 млн.

Zoom Video Communications надає послуги віддаленого конференц-зв'язку з використанням хмарних обчислень. Zoom пропонує комунікаційне програмне забезпечення, яке об'єднує відеоконференції, онлайн-зустрічі, чат і мобільний спільну роботу.

З початку року акція ZM подорожчала більш ніж на 30% до $ 81,62 на торгах 24 вересня.
24 September, 2019
The We Company (WeWork) виходить на ІРО
09 September, 2019
Акції Fitbit подорожчали після презентації нового розумного годинника

Акції виробника електроніки Fitbit Inc. (FIT, NYSE) на торгах 28 серпня подорожчали на 5,96% до $ 3,02. Причиною стала презентація розумного годинника Fitbit Versa 2, який інтегрується з голосовим помічником Alexa від компанії Amazon. Нові розумні години наступають на конкуренцію з лідером ринки – розумних годинників від Apple. Для цього у Versa 2 є безліч функцій, необхідних для залучення клієнтів. Годинник Versa 2 мають популярні додатки, що включають в себе розумний будильник і аналізатор якості сну, музичний додаток Spotify. Важливим доповненням медичні можливості: моніторинг сердечної діяльності, датчик оксигенації. 


В даний час у Fitbit є більше можливостей стати популярними серед цифрових сервісів для людей, які слідкують за здоров’ям. Компанія представляла власний фітнес-сервіс Fitbit Premium. Цей сервіс по підписці відкриває доступ до даних зібраних датчиком Versa 2 і відповідним алгоритмом, допомагаючи вести здоровий образ життя. Fitbit планує залучити велику кількість підписників на ринку цифрового здоров’я. Цей ринок може досягти $ 500 млрд до 2025 р., і боротьба за нього вже почалася. 


Лідером є Apple, но і Fitbit може отримати значну долю цього ринку, якщо їхня продукція буде привабливою для споживачів. Зараз сегмент рішень для цифрового здоров’я, складає всього 10% від продажів Fitbit, і компанія доводиться вступати в бій за долю ринку з сильними гравцями: Samsung та Apple.

29 August, 2019
Квартальний звіт Pfizer, інвестиції Баффета в Bank of America, інші новини до початку торгів

Високопоставлені чиновники США 29 липня вирушили до Китаю переговори. Зазначимо, що це перша зустріч із травня цього року. Очікування від переговорів вкрай низькі, адже жодна зі сторін не демонструє бажання в досягненні компромісу, висловлюючи своє невдоволення напередодні зустрічі.
  
Компанія Exact Sciences Corp (NASDAQ: EXAS) у понеділок, 29 липня, заявила, що купить Genomic Health Inc (NASDAQ: GHDX) приблизно за $2,8 млрд, щоб підтримати свій бізнес із виробництва продуктів для діагностики раку. Відповідно до умов угоди акціонери Genomic Health отримають $27,50 готівкою і $44,50 у вигляді акцій Exact Sciences загальною сумою $72 за акцію. Genomic Health розробляє і комерціалізує діагностичні тести на основі генома, використовуючи свою платформу Oncotype IQ для визначення різних видів раку, у тому числі молочної залози й простати.
 
Berkshire Hathaway Inc. збільшила свою частку в банку Bank of America Corp. (NYSE: BAC) до понад $29 млрд. У направлених у Комісію з цінних паперів і бірж відомостях Berkshire Hathaway повідомила, що їй належать 950 млн акцій Bank of America або більш ніж 10% звичайних акцій в обігу.
 
Mylan Inc. (NASDAQ: MYL) повідомила про отримання у 2 кварталі збитку розміром $169 млн (33 центи на акцію) у порівнянні з прибутком у $38 млн (7 центів на акцію) рік тому. Операційний прибуток склав $1,03 на акцію проти $1,07. Виторг виріс на 2% до $2,85 млрд. Попередньо очікували показник прибутку на рівні 94 центи на акцію при виторгу в $2,81 млрд. У поточному році компанія планує заробити $3,80–4,80 на акцію.
 
Pfizer Inc. (NYSE: PFE) повідомила про отримання у 2 кварталі прибутку розміром $5,05 млрд (89 центів на акцію) у порівнянні з $3,87 млрд (65 центів на акцію) роком раніше. Операційний прибуток склав 80 центів на акцію проти 81 цента. Виторг за звітний період упав із $13,47 млрд до $13,26 млрд. Попередньо очікували показник прибутку на рівні 77 центів на акцію. Компанія планує заробити в поточному році $2,76–2,86 на акцію. 

30 July, 2019
Продавець човнів OneWater Marine на IPO

OneWater Marine, великий ритейлер, який спеціалізується на продажі й обслуговуванні човнів, у п’ятницю, 12 липня, подав заявку на IPO. 


Виторг компанії за останні 12 місяців склав $666,1 млн, а прибуток — $10,4 млн. У 2018 році OneWater Marine збільшили виторг на 54% рік до року — до $602,8 млн, а прибуток склав $1,9 млн. Для порівняння: у 2017-му компанія закінчила рік із виторгом розміром $391,5 млн і збитками на $4,3 млн.


Компанія планує вийти на біржу Nasdaq із попередніми наміром залучити $100 млн. Андерайтерами виступають Goldman Sachs і Raymond James.


OneWater Marine володіє 23 великими брендами з магазинами й онлайн-майданчиками для продажу понтонів, катерів і моторних човнів. Магазини та сервісні центри розташовані в різних штатах США. Це формує велику торговельну мережу, у якій представлено широкий асортимент нових човнів і човнів, які раніше були у вжитку.


Бізнес OneWater Marine успішно використовує любов американців до активного відпочинку на воді. Про те, що майже 90% дорослих жителів США хоча б раз на рік використовують водний транспорт для розваг йдеться у дослідженні аналітиків російського представництва FREEDOM FINANCE відносно виробника човнів Marine Products Corporation (MPX, NYSE).


Перевагою OneWater Marine є розгалужена дилерська мережа, яка налічує 60 магазинів і 20 дилерських груп в 11 штатах США. Компанія працює на всіх найбільш привабливих приморських ринках, включаючи Техас і Флориду. У OneWater Marine позитивна динаміка фінансових показників і є можливість продовження зростання завдяки тому, що молоді люди сьогодні прагнуть витрачати гроші на досвід, а не просто купувати речі. Головним ризиком для OneWater Marine є можливе уповільнення американської економіки й скорочення фінансових можливостей потенційних покупців.


19 July, 2019
Платформа моніторингу ІТ-інфраструктури виходить на IPO

5 липня американська компанія-постачальник сервісів для моніторингу ІТ-інфраструктури Dynatrace Holdings подала заявку на IPO. Компанія має намір залучити значну кількість додаткових коштів, а саме $300 млн доларів, щоб впевнено конкурувати з провідними гравцями ІТ-індустрії.


Dynatrace виходить на біржу NYSE під тікером DT. Провідними андерайтерами є Goldman Sachs, JP Morgan і Citigroup. Виторг компанії за останній рік склав $460,96 млн, а збитки — $116,2 млн. За підсумками 2019 фінансового року, який завершився 31 березня, компанія збільшила виторг на 8% — до $431 млн, а розмір чистих збитків склав $116 млн. Для порівняння: прибуток компанії минулого року склав $9 млн. 


Компанія працює у сфері послуг із моніторингу продуктивності корпоративних інформаційних технологій. Це перспективний напрям, адже з поступовою інтеграцією хмарних сервісів, мобільних платформ для дистанційних співробітників, блокчейн-платформ стає все складніше оцінювати реальну продуктивність користувацьких застосунків. Традиційні системи, які розроблені для оцінювання продуктивності систем, не завжди відображають реальний досвід користувачів. Простіше кажучи, моніторинг показує, що все гаразд, а кінцевий споживач зіштовхується з затримками і тим, що застосунки не працюють.


Враховуючи викладене вище, розуміємо, чому зараз спостерігається великий попит на нові підходи моніторингу в ІТ, а на ринок виходять нові гравці — молоді компанії, що розвиваються у цьому напрямі. Однією з таких і є Dynatrace, яка заснована у 2005 році. Компанія пропонує програмне забезпечення для знаходження й аналізу проблем у бізнес-застосунках. Dynatrace використовує перспективний підхід: єдина платформа забезпечує безперервний моніторинг і вертикальний аналіз, що дає змогу виявити першопричину проблеми. При цьому послуги платформи продаються за схемою SaaS.


Платформа моніторингу ІТ-інфраструктури виходить на IPO

Платформа Dynatrace сумісна з найбільш поширеними ІТ-рішеннями


Ризиком для Dynatrace є конкуренція з гігантами, які вже працюють на цьому ринку. Перш за все це Broadcom Inc. (AVGO, NASDAQ і Cisco Systems Inc. (CSCO, NASDAQ), фахівці галузі послуг з обслуговування ІТ-систем. Еволюція систем моніторингу ІТ-інфраструктури все ще на початкових етапах, і її шляхи розвитку залишаються невизначеними. Ймовірно, у майбутньому перевагу отримають розробники інструментів із найбільш передовими алгоритмами штучного інтелекту. 


Новини NYSE


09 July, 2019
На IPO виходить Medallia — відомий постачальник маркетингової аналітики

Американська компанія-постачальник маркетингових сервісів Medallia подала заявку на ІРО. Компанія посідає 15 позицію в рейтингу хмарних постачальників Forbes Cloud 100.  Бізнес Medallia може зацікавити, передовсім, тих інвесторів, які орієнтуються на довготерміновий розвиток напряму аналізу користувацьких уподобань. 


За результатами фінансового року, який закінчився 31 січня 2019-го, збиток компанії збільшився і склав 82,2 млн доларів США, а розмір виторгу зріс на 20% до 313,6 млн американских доларів. Також продовжується тенденція до збільшення аудиторії клієнтів — на 20% за звітний період.


Компанія Medallia має намір вийти на біржу NYSE під тікером MDLA. У заявці зазначається, що за останні 12 місяців виторг Medallia склав 336,6 млн доларів, збитки — 57,3 млн, а попередня сума залучених коштів сягає 100 млн доларів.


Основний продукт Medallia — послуги платформи SaaS, які на ринку представлені під назвою Medallia Experience Cloud. Ця платформа збирає інформацію про користувацький досвід, обробляє її та наочно візуалізує отримані результати. Такі сервіси можуть використовуватися для оцінювання реакції аудиторії на нові послуги, якості надання послуг на рівні споживачів, лояльності клієнтів, адресного зворотного зв'язку тощо. Наприклад, платформу можна застосовувати як інструмент вимірювання споживацького досвіду у новому готелі, прогнозування динаміки його розвитку й ефективності запуску аналогічних комерційних місць відпочинку.


На IPO виходить Medalli


У Medallia заявляють про те, що платформа Experience Cloud для роботи використовує власну запатентовану технологію з елементами штучного інтелекту. Збір даних також проводиться за допомогою інтернету через взаємодію між користувачами й сервісами.


Серед виключних переваг Medallia є великий досвід роботи (з 2001 р.) і відомі клієнти, такі як PayPal Holdings Inc. (PYPL, NASDAQ), Airbnb, Comcast і Mercedes Benz.


Аналіз споживацької діяльності та настроїв у найближчому майбутньому залишиться одним з найбільш потрібних напрямків в ІТ. На цьому тлі Medallia може поліпшити свої фінансові показники й стати для більш впливових гравців ринку бажаним об'єктом для купівлі.


05 July, 2019
General Motors отримала $ 1,15 млрд на системи автоматичного водіння

Підрозділ Cruise, що належить автовиробникові General Motors Co. (GM, NYSE), отримало додаткове фінансування для розробки систем автоматичного водіння. Кошти будуть витрачені на залучення нових співробітників, які допоможуть прискорити появу комерційного сервісу на основі автомобілів-роботів від GM. Це означає, що у автогіганта є потенціал для того, щоб стати одним з великих гравців великого ринку, який до 2050-го може оцінюватися в $ 3 трлн.

Підрозділ Cruise отримав додаткові $ 1,15 млрд фінансування. Відзначимо, що за останній рік компанія отримала $ 7,25 млрд від Honda, Softbank Vision Fund, T. Rowe Price Associates і самої General Motors. Загальна сума інвестицій досягла $ 19 млрд. Як вже говорилося вище, частина коштів Cruise витратить на розширення штату співробітників. Зараз в компанії відкрито не менше 200 вакансій, але мета - це подвоїти кількість фахівців до кінця нинішнього року (зараз їх близько 1000).

Швидке створення системи автоматичного водіння - важливий крок, який дозволить General Motors зберегти міцні ринкові позиції. Це особливо актуально на тлі конкуренції, що загострюється. Так, Waymo, що належить Alphabet Inc. (GOOGL, NASDAQ), вже запустила свій перший комерційний сервіс на основі автомобілів-роботів в штаті Арізона. Cruise в свою чергу тільки готується до комерційного запуску в Сан-Франциско.

Ринок мобільності як послуги може досягти $ 3 трлн до 2050 р, за деякими оцінками. Тому General Motors зацікавлена в тому, щоб стати великим гравцем в цій сфері. Поки підрозділ Cruise надає мало інформації про підготовлюваний комерційний запуск послуги. В цілому, поява таких технологій і такої послуги дасть компанії GM серйозну конкурентну перевагу. Однак щоб зрозуміти, як саме компанія просувається в цьому напрямку, потрібно ще кілька років.

На торгах 9 травня акція GM коштувала $ 37,58.
10 May, 2019
Samsung побудує в Індії два нових заводи
Вони будуть виробляти екрани та акумулятори

Ринок Індії для Samsung дуже важливий. На відміну від тієї ж Apple, корейський гігант хоч і опустився на друге місце, поступившись першістю Xiaomi, все ж продає в Індії десятки мільйонів смартфонів в рік.

Тому не дивно, що в Мережі з'явилася інформація про намір компанії вкласти близько 360 млн доларів в будівництво відразу двох нових заводів в Індії.

Одна фабрика буде відкрита компанією Samsung Display, а друга - Samsung SDI India. Тобто перший завод буде виробляти дисплеї для смартфонів, а другий займеться акумуляторами. Відомо, що фабрика Samsung Display обійдеться компанії приблизно в 217 млн   доларів, тоді як фабрика Samsung SDI буде коштувати 130-144 млн.

Samsung побудує в Індії два нових заводи

В першу чергу продукція даних фабрик буде орієнтована на виробників смартфонів всередині самої Індії.
03 May, 2019
IPO Fastly, Inc (FSLY)

Fastly: прискорення робіт веб-сайтів і додатків

19 квітня заявку на IPO подала компанія Fastly, постачальник послуг в сфері IaaS, який дозволяє розробникам створювати, захищати і розвивати свій бізнес. Серед клієнтів відомі компанії: New York Times, Pinterest, Spotify. Розміщення відбудеться на NYSE під тікером «FSLY».

Fastly - стартап, розробник технології, яка допомагає компаніям-замовникам швидше завантажувати їхні веб-сайти. Платформа компанії оптимізує дані для швидкості передачі, також компанія надає послуги інтернет-безпеки і балансування навантаження. Компанія має 6 офісів, 4 з них знаходиться в США, 1 - в Лондоні і 1 - в Токіо. В списку Forbes Cloud 100 займає 56 місце. За всю історію компанія залучила інвестиції на суму $219 млн. Серед великих інвесторів компанії числяться August Capital (20,4%), Iconiq Strategic Partners (12,9%), OATV (10,8%) і Amplify Partners (10,6%). За даними Reuters, на IPO компанію можуть оцінити в $1 млрд.

Технологія Fastly. Edge Cloud - це нова категорія інфраструктури як послуги під абревіатурою Iaas (надаються різні сервери, сховища для розгортання і запуску власних рішень). Технологія Fastly надає розробникам хмарну платформу, яку вони можуть використовувати в якості власної. Компанія створила потужну «Edge Cloud» платформу для програмування і підтримки швидкої розробки програмного забезпечення.

Потенційний адресний ринок в більш $35 млрд. Потенційний ринок включає в себе 4 різних ринки: периферійні обчислення - $6,7 млрд, доставка контенту - $6,6 млрд, хмарна безпека - понад $10 млрд і прикладний контролер доставки - $3,7 млрд.

Непогані фінансові показники хмарної компанії. Виручка росте за рахунок приросту бази бізнес-клієнтів. За останній рік виручка виросла на 38%, при зростаючій базі бізнес-клієнтів в 33,5%. У 2018 року бізнес-клієнти компанії становили 84% від загальної виручки. У 2018 році показники EBIT маржі досягли рівня -20% проти -30% у 2017 році. Станом на 31 грудня 2018 року компанія мала борг в $39 млн.

26 April, 2019
У виробника техніки для прибирання iRobot сильні продажі в регіонах
Компанія - виробник роботизованої техніки для прибирання iRobot Corporation (IRBT, NASDAQ) представила звіт за перший квартал 2019 р.

 Інвестори були дещо розчаровані тим, що компанія, технічно не виправдала прогнозів по виручці. Однак iRobot зазначила, що попит на її продукцію був високим у всіх регіонах присутності. У поєднанні з новими продуктами, запуск яких запланований найближчим часом, це створює надійний фундамент для зростання як мінімум в короткостроковій перспективі. Таким чином, iRobot зберігає свій прогноз зростання за підсумками 2019 р.


У першому кварталі виручка iRobot виросла на 9,5% до $ 237,7 млн. Дохід на ринку США збільшився на 6,7% до $ 114,1 млн. за рахунок високої популярності високоякісних моделей роботів-пилососів Roomba iRobot i7 і i7. Більш того, ці товари залишилися популярними, незважаючи на підвищення ціни, яке iRobot зробив, щоб компенсувати вплив тарифів.

За межами США продажі зросли на 12,1% до $ 123,6 млн, у тому числі завдяки успішному запуску моделей Roomba i7 і i7 + в Японії, Китаї та регіоні Європи, Близького Сходу і Африки.

Позитивним фактором стало зростання прибутку iRobot за рахунок додаткових $ 0,14 на акцію через податкову реформу.

Менеджмент iRobot очікує зростання в другому кварталі, так як планує зберегти високий попит на свої роботи-пилососи, а крім того має намір запустити два нових продукти, які сприятимуть зростанню продажів. Зараз серед найважливіших цілей iRobot - розширення і диверсифікація портфеля, а також зміцнення ринкових позицій на всіх ринках присутності.

В 2019 фінансовому році iRobot чекає зростання виручки на 17-20% до $ 1,28- $ 1,31 млрд. Показник операційного прибутку може скласти від $ 108 млн до $ 118 млн, або від $ 3,15 до $ 3,4 на акцію.

Після публікації квартального звіту акції IRBT на постторгах подешевшали майже на 15%, що було пов'язано з розчаруванням інвесторів щодо показників виручки. Торги 23 квітня акції закінчили на позначці $ 130,57.
24 April, 2019
American Airlines знизила прогноз виручки на 1 квартал
American Airlines Co Group Inc (NYSE: AAL) заявила у вівторок, що її виручка в першому кварталі на одну милю з одного пасажирського місця буде нижче його попереднього прогнозу через проблеми з літаками Boeing 737 MAX і тимчасового закриття федерального уряду США.

Авіакомпанія заявила, що тепер очікує, що важливий показник ефективності діяльності авіакомпанії виросте на 0-1% в порівнянні з попереднім прогнозом зростання до 2%.
09 April, 2019
Як війна у В’єтнамі подарувала світові бренд VISA


Популярність «BankAmericard» швидко зростала. Згодом з'явилася необхідність в системі, яка б дозволила інтегрувати всі операції з платіжними картками. Цим зайнялася «Bank of America Serviсe Соrporation». Кількість користувачів системи зростала, сервіс вийшов за межі США, але через війну у В'єтнамі не всі закордонні користувачі позитивно поставилися до американського бренду. Тоді назву змінили на універсальне і нейтральне — VISA. Розрахунок виявився правильним, назва VISA припала до смаку користувачів.

 

Перша банківська картка з оновленим логотипом вийшла 26 липня 1976 року. Компанія робила все, щоб створити клієнтам максимальні зручності. У 1983 році VISA запустила мережу автоматизованих касових апаратів (банкоматів). Від цього моменту користувачі могли отримувати готівку цілодобово і без вихідних.

 

У березні 2009 року VISA провела IPO на Нью-Йоркській фондовій біржі. На той момент це було найбільше первинне розміщення акцій в історії американського фондового ринку. Воно принесло компанії більше $ 17 млрд. VISA розмістила 406 мільйонів акцій класу A за ціною $ 44 долари за штуку.

 

Майже відразу котирування акцій VISA виросли, і відтоді знаходяться у стабільному зростаючому тренді. З 20 вересня 2013 року папери VISA Inc. беруть участь у розрахунку індексу Доу-Джонса.

 

Річний торговий оборот, що виробляється за допомогою карт VISA, досягає $ 4,8 трильйонів. Ринкова капіталізація компанії перевищує $ 342 млрд. У вільному обігу перебуває 80,3 % акцій VISA Inc., вони торгуються по $ 157 за штуку.

 09 April, 2019
Підвищена рекомендація по акціях SeaWorld
Аналітики B. Riley підвищили рекомендацію по акціях компанії SeaWorld Entertainment (NYSE: SEAS) до "купувати" з "тримати" в аналітичній записці, поширеною серед клієнтів в четвер. Експерти встановили цільову ціну по даних паперах в $ 34 замість колишніх $ 30. Поточний курс - $ 24,7.
02 April, 2019
American Renal падает после аудита отчетности
Курс акций American Renal Associates Holdings Inc. (NYSE: ARA) упали на 38% в четверг днем после того, как в среду вечером компания раскрыла, что ей придется пересматривать финансовые документы, относящиеся к 2014 г., из-за ошибок в бухгалтерском учете. 
02 April, 2019
Hovnanian Enterprises провела зворотне дроблення акцій
Hovnanian Enterprises Inc. (NYSE: HOV) повідомила, що вона виконала зворотний спліт акцій в пропорції 1 до 25. Акції будівельної компанії закрилися в четвер на позначці 55 центів, і з урахуванням зворотного спліта повинні будуть коштувати $ 13,75. На премаркеті акція торгується на 9,8% нижче за цей рівень. За останні 12 місяців до четверга вона впала в ціні на 70%
02 April, 2019